Ahmet Maranki Sedef Hastalığı Kürü
15 Mayıs 2024

Ahmet Maranki Sedef Hastalığı Kürü

Ahmet Maranki sedef hastalığı kürü sedef hastalığına karşı uygulanan ve olumlu sonuçları olan bitkisel bir tedavi yöntemidir. Sedef hastalığı, süreğen bir deri hastalığıdır. Yüzeysel papüllerin patlaması ve süreğen inflamasyon hadiseleri ile karakterize olan hastalık tıp dilinde “psoriasis” olarak adlandırılır. Hem de ismini yunanca “kaşıntı” manasına “psora” teriminden almaktadır. Sedef hastalığının etiyolojisi tam olarak bilinmemektedir. Ancak detaylı incelemeciler hastalığın kaynağını tanımlamak amacıyla birçok farklı kuram öne sürmektedirler. İncelemeciler hastalığın sinirsel kökenli olabileceği kuramını belirtmektedirler. Bu kurama göre sedef hastalığı, sinir sistemi fonksiyonlarında ortaya çıkan bozukluklar nedeniyle oluşur. Sedef hastalığında en iyi tanınan atak, psişik travmalar ya da zihinsel stres ardından geliştiği bilinmektedir. Genellikle kozmik vücut hijyeniği amacıyla Ahmet Maranki tarafından tavsiye edilen kırmızı pancar önemli mevsimlik sebzeler arasına yerleşti. Kozmik vücut hijyeniği esnasında sabah içilecek olan karışımı hatırlamak için bakınız:
Kırmızı pancar, lahana, havuç, yeşil elma, bunlara ilaveten mevsime göre ıspanak ya da maydanoz suyunu içmek gerekiyor. Bu malzemeleri katı meyve sıkacağı ile sıkarak suyunu elde etmeliyiz. Bu sebzelerden çıkan suyu her sabah kahvaltı yerine içiniz. Sabah 2 bardak içilecek. Vücut ısısında içilmesi gerekiyor. Sebze suyunun içerisine 1 tatlı kaşığı zeytinyağı dökün ve yudum, yudum için. Zeytinyağını katmadığımız zaman, bu karışımdan istediğimiz faydayı göremeyiz.


Sedef hastalığı bitkisel tedavi yöntemleri mucizevi bitkilerden meydana gelen kürler, hastalıklı deri üzerinde sarf edilen merhem tesiri gösteren bitkisel kremler ve içilmesi gereken birtakım bitkisel içeceklerden oluşmaktadır. Ahmet Maranki sedef hastalığı kürü ise kırmızı pancar kullanılarak oluşturulan bir kürdür. Ahmet Maranki bu kürü hastaların şu şekilde kullanmaları gerektiğini söylemektedir;
Kırmızı pancarı alın ve kürü yapmadan bir gece öncesinden kesinlikle sirkeli suda bekletin bu sayede pancarın üzerindeki kir ve mikroplardan arınmasını sağlayın diyor.

Daha sonra pancarı 1 litre kaynar su ile 3 dk. Kadar kaynatın, demlenmesine müsaade ederek biraz bekleyin, ardından da süzerek cam bir kaba alınız. Ahmet Maranki hastanın bu kürü her gün sabahları aç karnına olmak üzere gün üç defa programı gerekliliğini söylüyor. Üç hafta süreklilik sağlanarak uygulanacak bu tedavi tekniği ile hastalarda sedeflerin azalmaya hem de şaşılacak derecede iyileşmeye başladıklarının görüleceğini de ilaveten belirtiyor. Ahmet Maranki sedef hastalığı kürü bu şekildedir.

Ahmet Maranki Sedef Hastalığı Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni